صفحه اصلي              درباره سايت              کارگاه اينترنتي              سايت هاي مرتبط                فبک و والدين                      تماس با ما                      English 
کندوکاو فلسفي براي کودکان و نوجوانان
     

 

 

 سخن دانش آموختگان فبک 

در تاييد برنامه فلسفه براي کودکان و نوجوانان

فلسفه براي کودکان و نوجوانان در سراسر جهان دستاوردهاي بسيار جالب و قابل توجهي داشته است که نشان دهنده  ضعف و نقص بسياري از نطريات آموزشي رايج و سنتي است. اين برنامه نشان ميدهد که آنچه آموزش و پرورش سنتي در جهان از آن نا اميد گشته براحتي بواسطه اين برنامه قابل حصول است. بسياري از توانايي ها و مهارتها (شامل مهارت هاي فردي و اجتماعي) و نيز منش و اخلاقيات دانش آموزان و مهم تر از همه معنا داري و هويت يابي زندگي آنها براحتي با ورود فلسفه و کندوکاو فلسفي در مدارس محقق ميگردد.

در اين صفحه  شما  سخنراني ها و گفتگوهاي خود دانش آموزان را مييابيد که در آن از نتايج خوب برنامه فبک در زندگيشان  و  نيز  تجربياتي  که از کلاسهاي فبک داشته اند سخن ميگويند.

 

گفتگو دانش اموزان

 

 

 فايلهاي صوتي

 

 

 

  • آوين از پايه هفتم  از بالا رفتن توانايي اظهار نظر، طرح سوالات و دفاع از حق و حقوق خود در کلاس هاي فبک  سخن ميگويد.

 

  • موژان و سارينا از پايه هفتم با جذاب خواندن کلاسهاي فبک درخواست اختصاص ساعات بيشتري به اين کلاس را دارند.

 

  • مانيا از پايه نهم از تاثير مثبت کلاسهاي فبک در اخلاق و رفتار دانش آموزان و يافتن پاسخ سوالات و دغدغه هايشان و بدست آوردن آرامش بيشتر سخن ميگويد.

 

  • تنديس از پايه هفتم  امکان مشارکت دانش آموزان در پيشرفت کلاس هاي فبک و امکان به اشتراک گذاشتن نظرات و ديدگاهها را ازويژگي هاي کلاسهاي فبک دانسته و نيز تاثير اصلي اين کلاس ها را خود_اصلاحي و به دست آوردن اعتماد به نفس و کشف قابليت هاي خود ميداند.

 

  • سپهر 12 ساله که به مدت يكسال تحصيلي در كلاس هاي فبك كه در مدرسه برگزار مي شد، شركت داشته در گفتگو يي ديدگاهو تجربياتش را در باره محسنات و  مشكلاتي كه در كلاسش مواجه شده  بيان كرده است.

 

 فايلهاي تصويري